تاریخچه بازی Metal Gear قسمت چهارم داستان بازی متال گیر بازی متالگیر | فارسی ویدیو
تاریخچهتاریخچه بازی

تاریخچه بازی Metal Gear قسمت چهارم

تاریخچه بازی Metal Gear

خب خب سلام به شما امیدوارم که آماده باشید برای قسمت چهارم تاریخچه بازی Metal Gear در قسمت های قبل ما به ماجرای های Metal Gear 3 و Peace Walker و Ground Zeroes و The Phantom Pain پرداختیم و داستان کامل آنها را برای شما شرح دادیم اگر قسمت های قبل رو ندید روی لینک های زیر کلیک کنید.

داستان بازی Metal Gear Solid 3 Snake Eater قسمت اول

داستان بازی Metal Gear Solid Peace Walker و Metal Gear Solid V Ground Zeroes قسمت دوم

داستان بازی Metal Gear Solid V The Phantom Pain قسمت سوم

در این قسمت از تاریخچه بازی Metal Gear ما به تاریخچه بازی Metal Gear 1 و Metal Gear 2 میپردازیم یا به نوعی به نسخه های کلاسیک بازی میپردازیم که برای PS1 ساخته شدند.و در دوره خودشون خیلی از هم دوره ای های اون زمان جلو تر بودند.داستان این دو بازی حول شخصیت سالید اسنیک (Solid Snake) میچرخه که یکی از پسران بیگ باس (Big Boss) هست و ما سالید اسنیک رو کنترل میکنیم.

شخصیت سالید اسنیک (Solid Snake)
شخصیت سالید اسنیک (Solid Snake)
از چپ بالا در Metal Gear 1
بالا وسط در Metal Gear 2
سمت راست بالا و سمت چپ پایین در Metal Gear Solid
وسط پایین در Metal Gear Solid 2 SOL
سمت راست پایین در Metal Gear Solid 4

خب بیاید قبل از شروع قسمت چهارم تاریخچه بازی Metal Gear یک مرور کوتاه داشته باشیم در آخر داستان The Phantom Pain فهمیدیم بیگ باس یک نفر رو در یک پروژه 9 ساله تبدیل به بدل خودش کرد و شخصیت ونوم اسنیک (Venom Snake) ساخت.

بیگ باس آرزو داشت یک سرزمین درست کنه که سرباز ها در آن همیشه آزاد باشند و کسی از آنها سواستفاده نکنند.برای همین به ونوم اسنیک یا بدل خودش دستور میده که Outer Heaven رو تاسیس کنه.در همین خود بیگ باس برای ایالت آمریکا یک گروه نظامی به اسم Fox Hound درست میکنه.

حالا سالید اسنیک یکی از بچه های بیگ باس وارد Fox Hound شده و تحت تعلیم خود بیگ باس و میلر هست.

نام بازی : Metal Gear

سال انتشار : 1987

سال که بازی در آن جریان داره : 1995

قبل از اینکه داستان های Metal Gear 1 شروه بشه دولت های غربی اطلاعاتی بدست میآورند که نشون میده که در Outer Heaven یک صلاح کشتار جمعی ساختند. برای همین گروه Fox Hound یک مامور به نام گری فاکس (Gray Fox) رو میفرسته به Outer Heaven که بررسی کنه ببینه جریان این صلاح کشتار جمعی چیه.

گری فاکس (Gray Fox)
گری فاکس (Gray Fox)

اما گری فاکس (Gray Fox) توی ماموریت شکست میخوره و گیرش میاندازند. گری فاکس در آخرین پیامی که به گروه Fox Hound قبل دستگیری میفرسته فقط دو کلمه رو میگه Metal Gear .سالید اسنیک به دستور بیگ باس به Outer Heaven نفوذ کنه.در ضمن شاید یک تعداد اندکی میدونند که Outer Heaven ساخته خود بیگ باس است و خیلی ها از جمله سالید اسنیک نمیدونه پدرش پشت این حرکات شیطانی هست.

سالید اسنیک در این ماموریت دو تا هدف داره اول اینکه باید گری فاکس رو پیدا کنه و برگردونه و دوم اینکه درباره صلاح کشتار جمعی بیشتر تحقیق کنه و معنای آخرین پیام گری فاکس یعنی Metal Gear رو هم بفهمه.

در طول این ماموریت بیگ باس به طور مداوم به صورت ارتباط رادیویی با سالید اسنیک ارتباط پیدا میکرد و سالید اسنیک وقتی به Outer Heaven میرسه با هزار بدبختی موانع زیادی عبور میکنه.و بعد از قصد خودشو لو میده که دستگیرش کنن اینطوری میتونه از داخل کمپ اطلاعات بیشتری بدست میاره.

و بتونه مکان گری فاکس رو هم پیدا کنه.بلاخره سالید اسنیک میتونه با کمک یک افسر مقاومت جای گری فاکس رو پیدا کنه.گری اونجا معنی کلمه Metal Gear رو پیدا کنه.Metal Gear یک تانکه یک تانکی که میتونه از فواصل بسیار دور به یک هدف صلاح هسته ای پرتاب کنه و برای تانک هم پستی و بلندی هم فرقی نداره و کار خودشو انجام میده.

این موضوع میتونه یک تهدید بسیار بزرگ برای کل دنیا باشه و سالید اسنیک میفهمه که اوضاع از چیزی که فکرشو میکرد بدتره.گری بهش میگه تنها راه اینه که این تانک قبل از فعال شدن باید نابود بشه.گری ادامه میده باید دکتر مدنار (Madnar) رو پیدا کنه چون اون تانک ساخته و میدونه چجوری باید تانک رو نابود کرد.

دکتر مدنار (Madnar)
دکتر مدنار (Madnar)

مدنار هم داخل Outer Heaven زندانی شده و بعد از اینکه سالید اسنیک با انوع نیرو های نطامی و باس های مختلف و ماشین های جنگی مبارزه میکنه بلاخره به جایی که دکتر مدنار (Madnar) رو زندانی میکنند میرسه.اما مدنار علاقه ای به همکاری نداره. و میگه تنها در صورتی همکاری میکنه و راه نابودی Metal Gear رو میگه که سالید اسنیک اول الن دخترش که اون هم زندانی شده رو نجات بده.

با کمک یک سری گروه مقاومت اسنیک الن رو پیدا میکنه الن میگه اونا دستگیرش کرده بودند که ازش به عنوان اهرم فشار استفاده کنندو اینطوری پدرش مجبور شده بود Metal Gear رو بسازه با نجات دادن الن دکتر مدنار به اسنیک محل Metal Gear و روش نابود کردنش رو میگه.

اسنیک به محلی که دکتر بهش گفته بود میره ولی در طول راه متوجه یک چیز میشه اونم اینه که دشمن ها انگار خیلی آماده هستند و از حرکات بعدی اون اطلاع دارند.این در حالتی بود که سالید اسنیک تمامی پروتوکل های امنیتی رو رعایت کرده بود.در همین حین بیگ باس که صورت تماس رادیویی با اسنیک صحبت میکرد رفتارش عجیب شده بود به طوریکه یک بار به اسنیک میگه ماموریت رو رها کنه.

اما با تمام موضوع ها و سختی ها و مشکلات اسنیک میتونه به محل Metal Gear برسه و اونو با دستور عملی که بهش داده بودن نابود کنه.اما با این کار باعث میشه سیستم نابودی خودکار Outer Heaven فعال بشه.و سالید اسنیک سریعا به سمت خروجی میره.

اما در مسیر برگشت در برابر رهبر Outer Heaven قرار میگیره.که در کمال تعجب سالید اسنیک مشخص میشه خود بیگ باس هست.

بیگ باس
بیگ باس (Big Boss) در سال 1995

بیگ باس به اسنیک میگه تمام این ماموریت یک جور تله بوده و از تو یعنی سالید اسنیک برای جمع آوری اطلاعات غلط استفاده کرده بودم بیگ باس ظاهرا اسنیک رو دست کم گرفته بود فکر نمیکرد اسنیک تا این مرحله پیش بره.اون افشا میکنه که خودش Outer Heaven رو تاسیس کرده بوده و رویاش درست کردن مکانی برای سرباز ها از تمام ملیت هاست رویایی که با گروه میلر و بیگ باس شروع شد و با Diamonds Dogs رشد کرد.

سالید اسنیک که حس میکنه بهش خیانت شده با استادش خودش یعنی بیگ باس مبارزه میکنه و بعد از یک نبرد طولانی اون رو شکست میده.سالید اسنیک میتونه از Outer Heaven فرار کنه و مقر منفجر میشه.اسنیک به Fox Hound گزارش میده که خطر Metal Gear رفع شده.اما سالید اسنیک نمیدونه بیگ باسی که شکست داده بیگ باس واقعی نبوده بلکه ونوم اسنیک بوده که ما در بازی Metal Gear Solid V The Phantom Pain کنترلش میکردیم و متوجه بدل بودنش در آخر بازی شدیم.

پس ونوم اسنیک به دستور بیگ باس با سالید اسنیک مبارزه میکنه.اما بیگ باس واقعی یک جایی اون بیرونه و هنوز زنده هست و حالا بیگ باس سالید اسنیک رو به عنوان یک خطر مهم در ادامه کارای شیطانیش میدونه.

بیگ باس از آمریکا خارج میشه و سعی میکنه به دنبال رویاهاش قدم برداره.اینجا داستان بازی Metal Gear 1 تموم میشه و حالا ما تاریخچه بازی Metal Gear رو با بازی Metal Gear 2 ادامه میدیم.

Metal Gear 2

نام بازی : Metal Gear 2 Solid Snake

سال انتشار : 1990

سال روایت داستان بازی : 1999

در ادامه تاریخچه بازی Metal Gear میریم به چهار سال بعد یعنی میرسیم به تموم شدن قرن 20 زمانی که کم کم تنش و درگیری های شوروی و آمریکا فروکش کرده. اما این آرامش قبل از طوفانه در این دوره دنیا دچار بحران نفتی میشه.تمام تلاش ها برای ساختن یا کشف یک منبع جایگزین به ثمر نمیرسه.اما در همین یک دانشمند اهل چک به اسم کیو مارو (Kio Marv) تونسته یک ماده جایگزین به اسم اویلیکس (Oilix) رو کشف کنه.

کیو مارو (Kio Marv)
کیو مارو (Kio Marv)

وقتی خواست طرز استفاده این ماده جدید رو به دنیا نشون بده یهو دانشمند ما ناپدید میشه اما این تنها مشکل نیست یک منطقه کوچیک به اسم Zanzibar Land میون مرز های چین آسیا و روسیه داره روی یک مقر هسته ای کار میکنه.

Zanzibar Land
Zanzibar Land

در حاظر تبدیل به تنها کشوری شدن که دسترسی به صلاح هسته ای دارند.ناتو به این نتیجه میرسه که احتمالا میون Zanzibar Land و اون دانشمند اهل چک یک ارتباط وجود داشته باشه.اطلاعات در دسترس نشون میده Zanzibar Land هدفشون این است که ذخایر انرژی رو کنترل کنند و همه رو نیازمند خودشون کنند و اینجوری کل دنیا رو گروگان میگیرند.

حالا چطوری میخوان اینکارو بکنن؟این طوری حالا بخونید.اونا دکتر مارو رو دزدیدن و میخوان با انحصاری کردن ماده اویلیکس و داشتن صلاح هسته ای به اصلی ترین قدرت دنیا تبدیل بشن.ظاهرا یک بحران بین الملی در راهه.

برای فرمانده جدید Fox Hound یعنی کمپل (Campbell) سالید اسنیک رو از بازنشستگی بیرون میاره و بهش دستور میده دکتر کیو مارو رو نجات بده.

کمپل (Campbell)
فرمانده جدید Fox Hound یعنی کمپل (Campbell)

از اینجا Metal Gear 2 رو شروع میشه.سالید اسنیک به Zanzibar Land میره و این بار یک مامور مخفی CIA به اسم هالی (Holly) باهاش ارتباط رادیویی داره.

هالی (Holly)
هالی (Holly)

وقتی اسنیک در تلاشه که بتونه لوکیشن دکتر مارو رو پیدا کنه با فردی به اسم بلک نینجا (Black Ninja) رو به رو میشه.

بلک نینجا (Black Ninja)
بلک نینجا (Black Ninja)

بلک نینجا یکی از اون سرباز های فوق پیشرفته ای بود که توسط ناسا ساخته شده بودند.چون ناسا احتمال میداد در آینده در فضا جنگ بشه!!بلک نینجا در حاظر یک موزدوره که با Zanzibar Land متحد است.در ضمن در ادامه مشخص میشه که اون همون افسر نیرو های مقاوت هست که در متال گیر 1 به سالید اسنیک کمک کرد تا بتونه مکان گری فاکس رو پیدا کنه.

وقتی 4 سال پیش سالید اسنیک از Outer Heaven خارج میشه ناتو کل مقر رو دوباره بمب باران میکنه و حتی به اونجا صلاح هسته ای هم پرتاب میکنه.تا دیگه به هیچ عنوان خطری از اونجا برای تهدید نباشه.اینطوری هر کسی که اونجا بود کشته میشه از جمله کلی بچه یتیم و نیرو های اعضای مقاومت.

اما روی این موضوع ناتو سرپوش گزاشته و افراد کمی در این دنیا خبر از این موضوع دارند.اما بلک نینجا یک موضوع بسیار مهم و شوکه کننده دیگه هم میگه اینکه رهبر Zanzibar Land بیگ باس است!!سالید اسنیک که نمیدونست کسی که شکست داده بدل بیگ باس بوده اولش باور نمیکنه و حسابی شوکه میشه.

بیگ باس از اتفاق بمباران ناتو استفاده میکنه و کلی سرباز رو به خدمت میگیره.سالید اسنیک میتونه بلک نینجا رو شکست بده و بعد به ماموریت ادامه میده.در تاسیسات Zanzibar Land اسنیک با مدنار رو به رو میشه و میفهمه دوباره اون رو دزدیدن تا روی یک تانک جدید رو کار کنه.

مدنار هم تایید میکنه که بیگ باس هنوز زنده است و داره این کشور رو مدریت میکنه.بعدش لوکیشن کیو مارو رو میده و میگه که باید هر چه زودتر عجله کنه.اسنیک برای رسیدن به هدف خودش از موانع زیادی عبور میکنه.بعد از تلاش های فراوان و کمک هایی که از میلر و هالی میتونن رد فرکانس مارو رو بزنند.اما معلوم میشه دکتر انگلیسی حرف نمیزنه.

برای همین اسنیک مجبور میشه با کمک از یک مامور دیگه حرف های مارو رو ترجمه کنه اسم مامور گوستاو (Gustava) هست.اسنیک میتونه گوستاو و مدنار رو آزاد کنه و سه تایی به سمت تانک متال گیر ساخته شده جدید میرن.کسی که سوار این تانک جدیده دوست قدیمی سالید اسنیک یعنی گری فاکس هست که همه فکر میکردن مرده.

اون هم توسط بیگ باس به خدمت گرفته شده شلیک راکت از متال گیر گوستاو رو میکشه و دوباره مدنار دستگیر میشه.سالید اسنیک میتونه از دست گری فاکس فرار کنه و دوباره بعد از درگیری های فراوان میتونه محل دکتر مارو رو پیدا کنه.اما دیر شده چرا که دکتر مارو بخاطر شکنجه جون خودشو از دست داده!!

پس ماموریت اسنیک عوض میشه و حالا باید فرمول ماده اویلیکس رو پیدا کنه در ضمن اطلاعات هالی نشون میده دکتر مدنار رو هنوز دستیگر نکردن بلکه خودش داوطلبانه به Zanzibar Land پیوسته مدنار اعتراف میکنه که مقضر مرگ دکتر مارو و گوستاو هست و تلاش میکنه اسنیک رو بکشه.

اسنیک میتونه به هر قیمتی که شده فرمول اویلیکس رو پیدا کنه و بعد با مدنار که داره میمیره رو به رو میشه. و رد لحظه آخر مرگ نقطه ضعف متالگیر جدید رو میگه و دوباره گری فاکس با متال گیر سر میرسه.اسنیک با اطلاعاتی که مدنار بهش میده موفق میشه متال گیر رو نابود کنه اما وقتی حواسش نیست گری فاکس فرمول ازش میدزده و فرار میکنه.

اسنیک به دنبال دوست قدیمیش میره و توی راه میفهمه که گرای فاکس و گوستاو با هم نامزد بودن این دو نفر بلاخره با هم رو به رو میشن و مبارزه میکنند جنگیدن با بهترین دوست برای سالید اسنیک خیلی سخت هست.اما سالید اسنیک هر طوری شده میتونه گری فاکس رو شکست بده و فرمول رو ازش پس بگیره.

گری فاکس نفس آخرشو میکشه و اسنیک سعی میکنه آرومش کنه و بهش میگه که گوستاو اون دنیا منتظرشه.اگر سه قسمت قبل رو خونده باشید میدونید پایان بازی های کوجیما هیچوقت اینقدر خطی و ساده نیست.اسنیک توسط یک صدای آشنا مسخره میشه.

درواقع این صدا برای بیگ باس و دوباره انگار اسنیک باید با استاد خودش رو به رو شه.اسنیک با بیگ باس صحبت میکنه و اعتراف میکنه که بعد اتفاقات Outer Heaven بازنشته شده بوده ولی هر شب کابوس میبینه و انگار امیدش برای زندگی کم شده بیگ باس جواب میده این کابوس ها هیچوقت از بین نمیرن بیگ در ادامه میگه

یک جنگ رو شروع کن مثل این که یه آتیش درست میکنی و بعد شعله ها شو باد بزن و برای این آتیش قربانی پیدا کن بعدش اون ها رو نجات و تمرینشون بده و دوباره واردشون کن به جنگ چون سربازا هیچوقت نمیتونن به صلح برسند و یا استراحت کنند اونا نمیتونن زندگی معمولی داشته باشند اونا به جنگ نیاز دارن تنها جایی که در این دنیا بهش تعلق دارن.

بیگ باس این موضوع رو بهتر از همه فهمیده بود برای همین همیشه گروه های نظامی برای سرباز ها تاسیس میکرد اسنیک از این حرفا به این نتیجه میرسه که استادش به کلی عقلشو از دست داده و تصمیم میگیره اون رو برای همیشه بکشه.

اما قبل از این که این اتفاق رخ بده بیگ باس میگه

مهم نیست کی برنده میشه نبرد ما ادامه پیدا میکنه بازنده از میدان نبرد خلاص میشه ولی برنده به عنوان سرباز در این میدان نبرد ادامه میده.

در نهایت توی یک مبارزه سالید اسنیک بیگ باس رو میکشه و بعد همراه با هالی از Zanzibar Land فرار میکنه.فرمانده Fox Hound یعنی کمپل (Campbell) از سالید اسنیک میخود که دوباره به Fox Hound بپیونده اما اسنیک قبول نمیکنه و میگه تازه کابوس های شبانه اش به پایان رسیده.

در همین حین یه گروه اعضای بیگ باس رو از Zanzibar Land میبرن.خب اینم از پایان قسمت چهارم تاریخچه بازی Metal Gear که داستان دو بازی دیگه هم از این سری بازی هم براتون به صورت کامل نوشتیم.

تگ

پست های مشابه

آرش وارث

کسی که دوست داره کل دنیا سرگرم یه چیزی باشند و حوصله شون سر نره!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close