راهنمای بازی Death Stranding بخش داستان - Guide | فارسی ویدیو
آموزشیویدیو گیم

راهنمای بازی Death Stranding بخش داستان – Guide

راهنمای بازی Death Stranding

سلام بچه این مقاله خوش اومدید امروز اومدیم با یک مقاله بسیار کمک کننده برای کسایی که میخوان بازی رو شروع کنند یعنی راهنمای بازی Death Stranding همونطور که میدونید این بازی جدیدترین محصول هیدئو کوجیما یعنی سازنده سری بازی محبوب و بینظیر Metal Gear – متال گیر است که ما داستان این سری بازی رو نوشتیم و برایتان منتشر کرده ایم.

راهنمای بازی Death Stranding

هیدئو بعد از پنجاه سال کارکردن برای کونامی تونست بلاخره به طور مستقل یک بازی درست کنه یک بازی که تقریبا 3 سال بود گیمر ها انتظارش رو میکشیدن خب با شناختی که از کوجیما داشتیم میدونستیم میخواهیم یک بازی با داستان فوق العاده پیچیده و عمیق رو ببینیم درست مثل نسخه های متال گیر.

اما این بازی به اندازه ای پیچیده شده که حتی پلیر ها بعد از 10 ساعت بازی خیلی از موضوعات رو نمیفهمند و هنوز در بازی گیج و گنگ هستند به همین دلیل تصمیم گرفتم راهنمای بازی Death Stranding از داستان بازی برایتان بنویسم دقت داشته باشید این داستان کلی بازی نیست اما شاید در آینده دور داستان کل بازی هم برایتان نوشتیم ولی حالا فقط بعضی چیز ها که به درکتون از بازی کمک میکنه رو میگم.

راهنمای بازی Death Stranding

خب دیگه بیایید بدون هیچ معطلی شروع کنیم اولین سوالی که هر گیمری بعد از شنیدن Death Stranding به ذهنش میرسه اینه که اصلا این عبارت یعنی چی اگر دث استرندینگ رو در گوگل بزنید بهتون میگه مرگ و میر که خب قطعا یک ترجمه دقیق و صحیح نیست درست مثل عبارت Metal Gear Solid که نام یکی از بخش های مهم بازی بود که به تانک هایی با قابلیت هسته ای اشاره میکرد Death Stranding اشاره به یک موضوع مهم در بازی داره.

دث استرندینگ در واقع یک یک سری اتفاق های زنجیره ای هست که در سرتاسر دنیا رخ داد.فکر کنم حالا با این توضیح معنی اون دکلمه اول بازی رو به قشنگی مشخص میکنه که درمورد بیگ بنگ دوم صحبت بکنه و این انفجار ها باعث شده که دنیای مرده ها و زنده ها به هم متصل بشه.

که خب همونطور که میتونید حدس بزنید عواقب خوبی هم برای دنیای زنده ها نداشت اما خب این انفجار های Death Stranding ها چجوری به وجود اومدن یکی از دانشمند های تو بازی به اسم هارتمن به ما میگه در طول تاریخ پنج تا دث استرندینگ دیگه رخ داده که منجر به انقراض های بزرگ هم شده مثل انقراض دایناسور ها.

همیشه عاشق این هستم که کوجیما واقعیت دنیای واقعی رو با خیالات ذهن خودش رو ترکیب میکنه و این داستان رو قابل درک تر میکنه کسانی از متال گیر و داستانش خبر داشته باشند میدونند که داستان متال گیر هم خیلی قشنگ چفت و بست شده با جنگ های جهانی اول و دوم خب بریم سراغ دث استرندینگ.

تنها چیزی که در این پنج دث استرندینگ مشخصه یک (ای ای) وجود داشته یعنی یه چیزی که روحش در برزخ گیر کرده و جسمش توی دنیای زنده هاست بازی در ششمین دث استرندینگ دنبال میشه یعنی در این بازی با یک ای ای دیگه طرف هستیم یعنی با یک نفر رو به رو میشیم که روحش در دنیای برزخ هست اما جسمش دنیای زنده ها .

اسم اون فرد رو نمیگم که اسپویل نشید و تا وقتی خودتون بازی کردید بفهمید ای ای بازی کی هست.دث استرندینگ بخاطر زنده شدن سم وقتی که بچه بود به وجود اومده این موضوع باعث میشه قوانین طبیعت بین دنیای زنده مرده ها به هم بخوره.

راهنمای بازی Death Stranding

یکی دیگه از لغاتی که در بازی شنیده میشه Beach هست که یعنی ساحل که در واقع ساحل همون برزخ هست یعنی جایی میون دنیای زنده ها و مرده ها وقتی که دث استرندینگ رخ میده خیلی از افرادی که زنده هستند به برزخ میرن این امر کلی انفجار به وجود میاره که توی بازی جای اون ها کاملا مشخصه.

اول دولت ها اعدا کردن که این انفجار ها کار تروریست ها هستند.اما تحقیقات نشون داد هیچ صلاحی نمیتونه این انفجار ها رو به وجود بیاره.توی بازی شما به یک سری موجودات نامرئی بر میخورید.که افراد داخل بازی فقط میتونن جای دستشون رو ببینند.

به این موجودت میگن بی تی ها که مخفف Beach Thing هست از رخ دادن دث استرنیدنگ هر انسانی که بمیره تبدیل میشه به این بی تی ها مگر اینکه تا قبل از 48 ساعت جسدشو بسوزنن.بی تی ها در واقع افراد دنیای مرده ها هستند.که بخاطر متصل شدن دنیای مرده ها و زنده ها در دنیای زنده ها سرگردون هستند.

اول بازی این بی تی ها دو تا مرد رو گیر میندازن که میتونین در اول واکترویی که براتون گزاشتیم ببینید.و یه جورایی میخوان بخورنشون اما سعی میکنن قبل بی تی ها خودکشی کنن شاید در نگاه اول فکر میکنید برای نجات از درد کشیدن این کار رو کردن اما نه واقعیت اینه که اگر بی تی انسان های زنده رو بخورن یک انفجار خیلی بزرگ رخ میده.

دث استرندینگ یک ماده جدید هم به این دنیا آورد یعنی کلاریوم . کلاریوم یک جور کریستال از دنیای برزخ هست این ماده تاثیرات خیلی بدی در دنیای زنده ها میزاره برای مثال باعث انفجار میشه.که این موج باعث میشه فرد بخواد خودکشی کنه.اما بدون شک اصلی ترین مشکل اون به وجود آوردن تایم فال یا همون بارون معروف بازی هست میشه.

راهنمای بازی Death Stranding

تایم فال اسم یک جور بارون هست نه از اون بارون هایی که آدما خیلی دوستش دارن بلکه یک جور بارون عجیب و کشنده برخورده این قطره های بارون به موجودات زنده باعث زود پیر شدن اون موجود زنده از جمله انسان ها میشه.همون اول بازی میبینیم کلاغ هایی که مورد اسابت این بارون قرار میگرفتند به سرعت پیر میشن و میمیرن.

این بارون یکی از اصلی ترین دلیل انقراض موجودات است.در ضمن باعث میشه جغرافیا به صورت تغییر کنه.مثلا فکر کنید یک جا کلی علف وجود داره بعدش بارون تایم فال بیاد خیلی سریع علف های از بین میرن به همین دلیل در بازی انسان ها وسیله ای ساختن که میشه باهاش محیط رو اسکن کرد.

و مقصد مورد نظر رو با یک جور هولوگرام نشون داد.تا افراد گم نشوند.حالا میفهمیم با این وضعیت شیر تو شیر خطرناک مشخضه انسان نمیتونن مثل قبل به زندگیشون ادامه بدهند.و تمدن به سرعت از هم میپاشه.دولت به سرعت پناهگاه زیرزمینی درست میکنه.و انسان ها در آن ها زندگی میکنند.

خب مسلما این پناهگاه نیاز به یک محموله و غذا و کالا دارند.اینطوری میشه که افرادی مثل سم یعنی نقش اول بازی به کار میان و میشن مهم ترین افراد این دنیا.وظیفه آن ها اینه که محموله ها رو بین پناهگاه ها منتقل کنند.یجورایی مثل پستچی که بنظر کار ساده ای میاد.

اما در دنیا کلی پی تی وجود داره که میتونن به انسان ها حمله کنند خوشبختانه همونطور که ما اون ها رو نمیبینیم اون ها هم ما رو نمیبنن.فقط صدای همدیگه رو میتونیم بشنویم.برای همین وقتی پی تی به انسان ها نزدیک میشن نفس خودشون رو حبس میکنند.

راهنمای بازی Death Stranding

یکی دیگر از چیزایی که در بازی دیدیم و سوالای زیادی در موردش داریم که در ادامه راهنمای بازی Death Stranding میگیم.نوزاد های بازی هستند.که بهشون BB گفته میشه.BB ها نوزاد هایی هستند که هنوز به دنیا نیومدن و نمیتونن بیرون از رحم مادرشون زندگی کنند یک کمپانی به اسم بریج که قصد داره آمریکا رو دوباره احیا کنه از مادر هایی که دچار مرگ مغزی شدن بچه میگیره.

یعنی نوزاد های هنوز متولد نشده.که اون هارو در یک جور محفظه که مثل رحم مادر میمونه نگهداری میکنن خب مسلما دارید از خودتون سوال میپرسید که این BB ها به چه دردی میخورن همونطور که گفتم این نوزاد ها به دنیا نیومدن و بخاطر همین با دنیای مرده ها ارتباط دارن کیبینید چقدر قشنگ کوجیما مسائل رو به هم مربوط میکنه واقعا این مرد در داستان سرایی بینظیره.

افراد کمپانی بریج این بچه ها را به خودشون وصل میکنن و به همین دلیل به دنیای مرده ها متصل میشن و میتونن بی تی ها رو ببینن و برای همین BB ها اهمیت خیلی زیادی دارن.

راهنمای بازی Death Stranding

یکی دیگه از عبارت های پر استفاده بازی که به توضیح نیاز داره DOOM هست که هیچ ربطی به سری بازی دووم نداره و در بازی میشنویم که چند بار میگن سم دووم داره.خب دووم چیه دووم در واقع یک جور سندروم هست.

کسایی که سندروم دووم دارن به شدت به کلاریوم حساس هستند.این یعنی وقتی یک چیزی با دنیای مرده ها ارتباط داشته باشه نزدیکشون بشه دچار آلرژی میشن و کبود میشن و در ضمن اشکشون هم سرازیر میشه.این موضوع خیلی کمک کنندس چون این افراد حضور بی تی ها رو خیلی خوب میتونن حس کنند.

راهنمای بازی Death Stranding

سم از جمله همین افراد هست ولی دقیقا مشخص نیست یک فرد چگونه میتونه دووم داشته باشه اما این رو میدونیم که این افراد یک ارتباط قوی با ساحل دارن یعنی برزخ در ضمن افراد سطوح مختلفی از دووم رو در بدنشون دارن سم در سطح دو قرار داره یعنی فقط میتونه بی تی ها رو احساس کنه و نمیتونه ببیندشون هر چی سطح دووم بالاتر باشه قابلیت های بیشتری به فرد میده.

راهنمای بازی Death Stranding

مثلا فرجای یکی دیگه از کاراکتر های بازی دارای سطح چهار هست و میتونه بی تی ها رو مستقیما ببینه . یک نکته که فکر میکنم جاش باشه بهتون بگم فقط یک ساحل در دنیا وجود نداره بلکه هر انسان ساحل خاص خودشو داره!!و اونجا ممکنه ویژگی های خاص خودشو داشته باشه توی ساحل زمان جریان نداره و به همین خاطر افراد درون ساحل هیچوقت پیر نمیشن.

اما حالا کیبرتوبایوت همون کرم های کوچیکی که در اول بازی فرجای خورد یکی از موهبت های داخل بازی به شمار میره چرا که به گفته فرجای اونا میتونن از زمان شروع تایم فال جلوگیری کنند اما سم با خوردن اون ها فقط خون بدنش زیاد میشه.

راهنمای بازی Death Stranding

و بریم سراغ آخرین نکته راهنمای بازی Death Stranding که در این مقاله بهتون میگم کیوپید هست همون گردنبند معروف سم شاید در نگاه اول این ها یک فلش USB به نظر برسند.اما روی این ها فرمول نوشته شده اون ها خیلی خیلی مهم هستند درواقع سم میخواد از این تکه ها استفاده کنه و مراکز امنیتی آمریکا رو با هم متصل کنه یه جورایی میخوان با این ها یک شکبه اینترنتی درست بکنه تا کل آمریکا دوباره به هم متصل بشوند.

این موضوع شاید به نظر برسه اما هدف اصلی بازی همینه خب اینم از یک راهنمای بازی Death Stranding که در بازی خیلی بدرتون میخوره.فعلا با تشکر که مقاله رو خوندید.

تگ

پست های مشابه

آرش وارث

کسی که دوست داره کل دنیا سرگرم یه چیزی باشند و حوصله شون سر نره!!!!

11 thoughts on “راهنمای بازی Death Stranding بخش داستان – Guide”

  1. سلام داداش وقتت بخیر ببین من اپیزود شیش هستم و یه چیزی منو کلافه کرده اینکه ایا باید دشمن ها یا همون مول ها رو بکشیم یانه؟اگر نه و فقط باید بیهوششون کنیم پس جرا این همه اسلحه رگبار و شاتگان گذاشته.چون به محضی شلیک میکنم و میکشمشون این bb شروع میکنه گریه کردن و انرژیش تموم میشه؟حالا ی راهنمایی بکن اشکال نداره بکشمشون و انرژی این بی بی خالی بشه .از ستاره اش و لایکش کم نمیشه.ممنون میشم زود بهم بگی

    1. اگر بکشی ادم ها رو تبدیل به اون موجودات نامرئی میشن و بیبی و خودت کارتون سخت میشه . سعی کن مخفی کاری کار کنی

  2. اقا دمت گرم من بازی شو خریدم همون اول بازی دهنم فقط باز بود هیچی رو نمیفهمیدم😹حلالت با این توضیحات خیلی خوب و مختصرت امیدوارم همیشه موفق باشی.

  3. سلام من بازی Death stranding روی پلی استیشن ۴دارم یه مرحلش گیر کردم پمیدونم باید چیکار کنم اصلا هرکاری میکنم رد نمیشه یه بمب پشتمه که باید اونو برسونم به پایگاه ولی تا از پایگاه رد میشم بمب میترکه هیچ جوره نمیتونم رد بشم ولی باید بمب ببرم تو پایگاه میشه راهنمایی کنید چیکار کنم بازیشو خیلی دوسدارم ولی اون مرحله گیر کردم

    1. سلام نمیدونم داداش رد کردیش یانه ولی بمب رو باید ببری بندازیش تو دریاچه ای که کنارش هستش

  4. سلام بازی من نصب کردم ولی کلا زیر نویس و حرف زدنشون ژاپنیه چجوری انگلیسی کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close