کتاب هرگز تسلیم نشو - بهترین جملاتی که در کتاب نوشته شده است | فارسی ویدیو
کتابخانه

کتاب هرگز تسلیم نشو – بهترین جملاتی که در کتاب نوشته شده است – جملات فوق آموزنده

کتاب هرگز تسلیم نشو

من موفق شدم در این ماه اخیر کتاب هرگز تسلیم نشو از دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا که در سال 2016 به بالاترین مقام کشور آمریکا رسید و یکی از موفق ترین تاجران املاک تاریخ آمریکا . اما ترامپ در سال 2008 این کتاب را منتشر کرده و من میخواهم بهترین جملاتی که ترامپ در این کتاب گفته رو براتون بگم.

کتاب هرگز تسلیم نشو اثری از دونالد ترامپ

هر چند مشکلات بیشتر باشد . شانس پیروزی بیشتر است.

ترامپ مفهوم این جمله اینگونه بیان میکنه که هر چقدر شما مشکلات بیشتری داشته باشید به همون اندازه شانش پیروزی در برابر مشاکلاتتان بیشتر میشود و هر مشکلی در زندگی را به عنوان یک چالش برای پیروز شدن در نظر بگیرید.

بر روی راه حل متمرکز شوید.نه مشکلات.

معمولا مردم همیشه صحبت راجبه مشکلاتشان میکنند اما بیایید و شما به جای صحبت راجب مشکلات , صحبت راجبه راه حل هایی که میتوان از دست مشکلات خلاص شد بزنید . قطعا نتیجه بهتری میگیرید.


بدترین چیزی که شما میتوانید با خودتان انجام دهید این است که باور کنید بد شانس هستید.

اعتقاد داشتن به شانس یعنی اینکه شما اعتقادی به تلاش کردن ندارید و معمولا افرادی که به شانس اعتقاد دارند افراد موفقی نمیشوند پس به جای اعتقاد به شانس به تلاش کردن اعتقاد داشته باشید.

به همه گوش دهید ، اما در نهایت خودتان تصمیم نهایی را بگیرید.

ترامپ میگوید یکی از دلایل موفقیت هایم این بود که نزاشتم دیگران برایم تصمیم بگیرند و خودم تصمیم گیرنده نهایی بودم.

تو نمی توانی بدون شکستن تخم مرغ ، املت درست کنی.

یکی از زیبا ترین حرف هایی که ترامپ در این کتاب میزند همین جمله است گاهی نیاز است برای رسیدن به موفقیتی بعضی چیز ها را فدا کنی مثلا اگر برنامه بلند مدتی داری باید از قید لذت های کوتاه مدت را بزنی و فقط و فقط به برنامه بلند مدتت فکر کنی همونطور که برای درسیت کردن یک املت خوش مزه نیاز است که تخم مرغ را بشکنی و خراب کنی تا یک چیز بهتر را بدست آوری.

موفقیت برای شما اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه تصمیم بگیرید در ابتدا شانس خود را امتحان کنید.

موفقیت اتفاق افتادنی نیست و باید برایش تلاش کرد و باید به دل میدون رفت و دید آیا لیاقت پیروز شدن را دارید یا خیر ؟

خطر کردن و اشتباه کردن بهترین شیوه برای یادگیری چیزی جدید است.

هیچوقت نترسید و برای آینده تان دست به هر کاری بزنید و از شکست خوردن وحشت نداشته باشید و چون شکست ها تجربه هایی برای پیروزی های آینده شما هست.

اگر می‌خواهید کاری خارق العاده انجام دهید،برخی اوقات باید درد های زیادی را برای رسیدن به آن تحمل کنید.

موفقیت های بزرگ برای انسان های بزرگ هست و انسان های بزرگ افرادی هستند که در برابر مشکلات کمر خم نمیکنند بلکه می استند و میجنگند و برای رسیدن هدفشان هر درد و رنج و حرفی را تحمل میکنند.

تصمیم برای سعی دوباره اولین گام برای رسیدن به هدف است.

گاهی وقت ها برای اولین بار نمیشود که یک کار را به نحو احسنت انجام دهید ولی این دلیل نمیشود که همان بار اول که شکست خوردید تسلیم شوید هر بار که در انجام کاری شکست میخورید به این فکر کنید که ادیسون برای اختراع برق بیش از صد بار تلاش کرد.

فکر کردن انرژی بر است و نباید فکرمان را درگیر مسائل غلط کنیم.

الکی و بیهوده راجب مسائل چرت و پرت فکر نکنید و ذهنتان را با چیز های با ارزش پر و درگیر نکنید و مغزتان آماده و سر حال نگه دارید برای ایده های بزرگ و آینده دار و راجب آینده ای روشن فکر کنید.

همیشه افرادی هستند که در مقابل همه ی گفته هایتان جوابی منفی ارائه میدهند.

ترامپ در سال 2000 کاندید ریاست جمهوری آمریکا شد اما دست بر قضا همه او را مسخره کردند اما ترامپ تسلیم نشد و حرف های منفی دیگران در رابطه ریاست جمهوری اش را نادیده گرفت و بعد از تلاش های زیاد 16 سال بعد توانست رییس جمهور کشور آمریکا شود.

همیشه افراد کوته فکری وجود دارند که باید از چیزی شاکی شوند.

به افرادی که فقط و فقط ناله و گلایه میکنند اهمیتی ندهید این ها همان شکست خورده هایی هستند که عادت دارند شکست های خود را گردن دیگران بیاندازند و همیشه از دیگران شاکی باشند پس از این افراد تا میتوانید دور بمانید.

برخی چیز ها ارزش جنگیدن را دارند ، یکی از آنها پرچم کشورتان هست.

پرچم کشورتان یکی از اون چیز هاییست که ارزشش را نمیتوان گفت چقدر هست اما آن قدر ارزشمند هست که باید برای در میدان های مختلف جنگید و نگذاشت که پایین بیاید.

راز موفقیت این است که هیچ چیز را به شانس نسپارید.

همانطور که در قبلا هم گفتم شانس یک چیز کاملا بی معنی و مفهوم هست و به جای شانس به تلاش اعتقاد داشته باشید.

مهم نیست چه مشکلاتی اطرافتان به وجود می آید شما طبق برنامه پیش میروید و تکالیف خود را انجام میدهید و کار را تموم میکنید ، این شیوه ترامپ هست.

هیچ مشکلی نباید مانع شود که برنامه هایی که برای آینده ریخته اید عملی نشود. شما طبق برنامه ریزی روزانه جلو بروید و حتی اگر زلزله و سیل و ویروسی مثل کرونا و حتی اگر یکی از نزدیکانتان را از دست دادید دوباره با قدرت به برنامه ریزی هایتان ادامه دهید چون آینده مهم هست نه زمان حال و گذشته.

موفقیت ها و همه ی چیز های خوبی که من و دیگران و حتی شما بدست می آورید فقط و فقط نتیجه مستقیم تلاش هست.

راز موفقیت تلاش تلاش و تلاش بیشتر هست و همیشه این را بدانید برای رسیدن به آرزو هایتان باید تلاش کنید و هرگز تسلیم نشوید.

شما همیشه بدگویی هایی را در اطراف خود‌ خواهید داشت. این زندگی است. هر چقدر هدفتان بزرگ تر باشد ، با مخالفت های بیشتری رو به رو میشوید. علیرغم این، همیشه کسی هست که انگیزه های خوب شما را برای آنچه هست می بیند.

در زندگی دنبال افرادی باشید که به شما اعتماد دارند و میدانند که شما به خواسته هایتان خواهید رسید حتی یک نفر اگر مثل این افراد در زندگی خود داشته باشید که به شما روحیه جنگندگی بیشتری بدهد برای موفقیت کافی هست.

بدبختی ، بدبختی می آورد.

این را بدانید که اگر دچار یک شکست شدید نگزارید دوباره شکست بخورید . شکست های زیاد و متوالی نتیجه اش عادت به شکست میشود و این را بدانید به شکست خوردن نباید عادت کرد و جس پیروزی باید همیشه در وجودتان داشته باشید.

چه شما دوست داشته باشید و چه شما دوست نداشته باشید.حقایق،حقایق هستند.

دروغ به خودتان نگویید و خودتان را گول نزنید و همیشه با واقعیت رو به رو شوید و از واقعیت نترسید .

صبور باشید، شما ممکن است مجبور شوید ۲۰ سال برای نتیجه گیری از یک معامله صبر کنید.

صبر یکی از مهم ترین نکات مهم در رسیدن به هدف هست گاهی باید مثل دونالد ترامپ 16 سال صبر کنید تا به همه ثابت کنید که لیاقت ریاست جمهوری آمریکا را دارید پس برای رسیدن به آینده روشن صبر کنید.

برخی چیز ها ارزش انتظار کشیدن‌ را دارد.

قطعا چیز های مهمی در زندگی هستند که ارزش صبر و تحمل را دارند پس همیشه توقع نداشته باشید همه چیز با سرعت تمام بدست میاید.

فرمول چهار مرحله ای ترامپ برای انجام امور : واردشو . آن را انجام بده . آن را به خوبی انجام بده . خارج شو .

فرمولی که ترامپ همیشه در زندگی خود رعایت میکند و ما هم باید رعایت کنیم اگر وارد یک پروژه میشویم باید بدانیم آن را باید انجام بدهیم و قصد شانه خالی کردن نداشته باشیم و مهم تر این هست که آن را به خوبی هر چه تمام تر انجام دهیم و مهم ترین نکته این هست که کی بدانیم وقتش رسیده از پروژه خارج شویم .

زندگی برای ترسو ها ساخته نشده . زندگی یعنی هرگز تسلیم نشویم.

زندگی برای کسانی که از شکست خوردن میترسند ساخته نشده و شکست خوردن خودش بخشی از پیروزی هست و پس از شکست خوردن نترسید . از اشتباه کردن نترسید . از مسخره شدن نترسید ولی از تسلیم شدن بترسید و هرگز تسلیم نشوید.

فرصت را بشناسید.فرصت همیشه پشت مشکلات و زشتی و شکست های دیگران پنهان شده است.

فرصت طلب باشید و همیشه همه چیز را زیر بگیرید و مثل یه تیم فوتبال بدانید که چه موقع لازم هست به تیم حریف حمله کنید و چه موقع لازم است دفاع کنید. گاهی وقت ها لازم میشود 89 دقیقه دفاع کرد و فقط در دقیقه آخر که تیم حریف کاملا خسته شده شما حمله کنید و گل پیروزی را بزنید.

این ها بهترین جملاتی بودند که من در طول مسیر خواندن کتاب هرگز تسلیم نشو باهاشون برخورد داشتم و به شمایی که فکر های بزرگی رو در سرتون دارید پیشنهاد میدهم حتما یک بار کتاب هرگز تسلیم نشو از دونالد ترامپ را مطالعه فرمایید و بدونید چی توی سر این ترامپ لعنتی میگزره .

تگ

آرش وارث

کسی که دوست داره کل دنیا سرگرم یه چیزی باشند و حوصله شون سر نره!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close